Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kinek való a négy évfolyamos gimnázium? Mutatjuk, mik közül választhattok, ha szakmát szeretnétek tanulni. Hamarosan eldőlhet az Erasmus sorsa. Ennyit ér egy mesterdiploma - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit
Évek óta a tíz legnépszerűbb alapképzés között szerepel a kereskedelem és marketing, amelyre 2022-ben összesen 6720-an jelentkeztek. Mutatjuk, milyen eredményekkel kerülnek be a felvételizők.
Jóval kevesebb egyetem indít képzéseket a keresztféléves felvételin, mint az általános felvételi eljárás során, mégis számos lehetőség közül válogathatnak azok a diákok, akik februárban szeretnék elkezdeni a felsőfokú tanulmányaikat. Mutatjuk, mennyibe kerül, ha valaki a legnépszerűbb alapképzések egyikére felvételizik.
Idén is taroltak a gazdasági képzések a felvételin, a legnépszerűbb továbbra is a gazdálkodási és menedzsment – több tízezren küzdöttek a bejutásért, a ponthatárok pedig több egyetemen rekordmagasak lettek. De miért szeretnének ilyen sokan gazdasági szakot végezni, milyen pozíciókra lehet pályázni friss diplomás közgazdászként, mennyit lehet keresni például a pénzügy és számvitel szak elvégzése után?
Túl vagyunk a ponthatárok kihirdetésén, most már tudjátok, hol tanulhattok tovább szeptembertől. De vajon mennyit kereshettek majd 3-4 év múlva frissdiplomásként, illetve milyen esélyekkel tudtok az okleveleteknek megfelelő munkát végezni? Cikksorozatunk első részében a három legnépszerűbb szak statisztikáinak jártunk utána.
Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, vagy éppen milyen nyelvvizsgát kell majd bemutatnotok a diplomához. Az első részben az öt legnépszerűbb alapszakot vettük elő - ezt tanulhatjátok ősztől gazdálkodási és menedzsmenten, kereskedelem és marketingen, pszichológián, ápolás és betegellátáson vagy mérnökinformatikus képzésen.
A legnépszerűbb szakok valamelyikére szeretnétek bekerülni? Megnéztük, hogy mit találunk az idei 3 legnépszerűbb szak leírásában, vagyis mit kell tudnotok az alapképzésről az adott szakon.
Az idei felvételin is a toplista második helyén végzett a kereskedelem és marketing szak, vagyis erre a képzésre is rengetegen jelentkeztetek - pontosan 6498-an. Most megnéztük, tavaly hány ponttól lehetett bekerülni erre a népszerű szakra a különböző egyetemeken.
Milyen képzésekre szeretne bekerülni a legtöbb felvételiző és mit tanulnak a top szakokon? Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, és hogy milyen végzettséget nyújtanak a frissdiplomásoknak. Itt a 2019-es év második helyezettje, a kereskedelem és marketing alapszak.
Úgy tűnik, sem az előzetes ponthatárok, sem az állami ösztöndíjas helyekért folyó verseny nem veszi el a diákok kedvét a gazdálkodási és menedzsment szaktól, idén is ez a legnépszerűbb alapképzés.
Negyvenegy alap- és osztatlan szakon húztak előzetes, "központi" ponthatárt a 2017-es felvételin - de melyik képzésen kell a legtöbb pont az állami ösztöndíjas helyhez?
Minden évben megvannak a top szakok és képzések, a jelentkezők száma pedig nagyban befolyásolja a ponthatárokat is. Itt vannak a legnépszerűbb felsőoktatási szakképzések:
Kétrészes cikksorozatunkban az elmúlt évek tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan képzését mutatjuk be: ezúttal az ápolás és betegellátás, a gazdálkodási és menedzsment, a gépészmérnöki, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat.
Tizenegyezerrel több diák felvételizik az idén állami ösztöndíjas képzésre, mint egy évvel korábban. A legnépszerűbb alapszakra, gazdálkodás és menedzsmentre hétezren, gépészmérnökire, kereskedelem és marketingre, valamint turizmus-vendéglátásra ötezernél is többen jelentkeztek. Itt vannak a tavalyi ponthatárok, aki ezt megugorja, jó eséllyel az idén is bejuthat állami helyre.
Mennyit keresnek az öt legnépszerűbb gazdasági alapszak diplomásai? A legmagasabb fizetést az emberi erőforrások és a gazdálkodási és menedzsment szakon végzettek viszik haza.